Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Ulica Święty Marcin już w pełni otwarta dla pieszych

j
czwartek, 7.03.2019 r.
godz. 13.30
j | czwartek, 7.03.2019 r., godz. 13.30
Ulica Święty Marcin już w pełni otwarta dla pieszych
fot. Katarzyna Michalak

Dwa tygodnie przed planowanym terminem ul. Święty Marcin zniknęły barierki i sprzęt budowlany.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Realizacja przebudowy ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka jest już na ukończeniu. To pierwszy etap Programu Centrum, który za zadanie ma przebudowę tras tramwajowych oraz uspokojenie ruchu samochodowego w ulicach Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności oraz Towarowa.

Jesteśmy dumni, że możemy oddać mieszkańcom Poznania kolejną inwestycję przed terminem. Przebudowa ul. Św. Marcin od początku była dla Poznańskich Inwestycji Miejskich jednym z kluczowych zadań i z radością oddajemy do Państwa dyspozycji piękny, zrewitalizowany fragment miasta, który stanowi wstęp do tego, jak zmienimy na lepsze okolice ścisłego centrum – mówi Grzegorz Bubula, dyrektor ds. realizacji inwestycji PIM.

Prace na ul. Święty Marcin obejmowały - budowę nowego torowiska, poszerzenie chodników, wykonanie nowych nawierzchni ulic i ciągów pieszych, montaż licznych elementów małej architektury (ławki, lampy, fontanny) oraz uporządkowanie terenów zielonych na których pojawiły się nowe nasadzenia drzew i krzewów. Jak już wcześniej informowaliśmy dziś do użytku został też nowy przystanek tramwajowy „Ratajczaka”.

Jak zapowiadają PIM realizacja kolejnych etapów Projektu Centrum jest już coraz bliżej. Rozpoczęły się już prace projektowe związane z przebudową  fragmentu  ulicy  Święty Marcin  na  odcinku  od  Mostu Uniwersyteckiego do Al.  Niepodległości  wraz  ze  skrzyżowaniem  z  Al.  Niepodległości  oraz Towarową. Ponadto Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisała przetarg, który wyłoni projektanta budowy trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka – informują PIM.

W poniedziałek na zrewaloryzowanym odcinku ulicy Święty Marcin pomiędzy ulicami Gwarną a Ratajczaka wznowiony będzie ruch samochodowy. Auta będą mogły poruszać się z ograniczoną do 20 km/h prędkością.

Reklama