Reklama
Reklama

Hiszpan posprzątał okolice Stadionu Miejskiego: "przyjąłem wyzwanie"

fot. Miquel Garau Ginard / Facebook

Sprząta zawsze w garniturze i białych rękawiczkach a zebrane śmieci wyrzuca z worków.

Miquel Garau Ginard pochodzi z Majorki, a od 2018 roku mieszka w Poznaniu. Do naszego miasta Miquel"a zaprowadził głos serca - tu mieszka jego dziewczyna. Miquel od lat dba o ekologię - zainicjował akcję "Nie rzucaj niedopałków na ziemię", dzięki której sprzątane były plaże Barcelony.

Teraz Miquel za sprawą swojego belgijskiego kolegi Jeana-Paula Meusa, który rzucił mu wyzwanie "10 minutes a day Be" - czyli sprzątanie 10 minut dziennie przez 10 dni, postanowił posprzątać okolicę, w której obecnie mieszka. Wybrał teren w pobliżu poznańskiego Stadionu Miejskiego. Miquel sprząta zawsze w garniturze i białych rękawiczkach. Zebrane śmieci wyrzuca z worków usypując z nich górkę, bo jak uważa nikt obok czegoś takiego nie przejdzie obojętnie.

Po czwartym dniu sprzątania Miquel film z prowadzonej akcji zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Zaprezentował, górę śmieci, jaką już pozbierał w parku przy poznańskim stadionie. Wśród śmieci są nie tylko niedopałki papierosów, butelki czy plastiki, ale też opony i telewizor. W ten sposób Hiszpan chce zaprezentować jak dużo śmieci można zebrać poświęcając na to jedynie 10 minut dziennie i jak wiele może to zmienić w naszym krajobrazie. Miquel chciałby aby do akcji dołączyły się kolejne osoby.

Za kilka dni cała góra zebranych śmieci ma zostać całkowicie uprzątnięta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro