Reklama
Reklama

Kobieta zrobiła przelew na 1,47 zł, straciła 18000 zł. Policja ostrzega przed oszustami!

Kilka dni temu do policjantów zgłosiła się kobieta, która została oszukana za pomocą fałszywej wiadomości SMS. Poszkodowana straciła 18000 złotych.

W poniedziałek do Komendy Powiatowe Policji w Kędzierzynie Koźlu zgłosiła się kobieta, która została oszukana za pomocą fałszywego smsa - Zgłaszająca otrzymała wiadomość sms z informacją, że ma uregulować zadłużenie za usługę telefoniczną w wysokości 1,47 złotych. W przeciwnym razie jej telefon miał zostać zablokowany. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku, który miał ułatwić jej spłatę zadłużenia. Kobieta kliknęła w niego i od razu została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Następnie po podaniu logina i hasła, potwierdziła przelew na kwotę w wysokości 1,47 zł - relacjonujeMagdalena Nakoneczna, oficer prasowa miejscowej policji.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Po chwili kobieta otrzymała ze swojego banku informację o przelewie wychodzącym na kwotę 18000 zł. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i jednocześnie apeluje o rozwagę -Apelujemy aby nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy. W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konto bankowe - mówi Nakoneczna.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro