Reklama
Reklama

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Poznaniu: 'Nie idź do szkoły! Strajkuj z uczniami z całego świata'

Młodzieżowe strajki w obronie klimatu zapoczątkowała szwedzka uczennica Greta Thunberg, która pod budynkiem szwedzkiego parlamentu protestuje w każdy piątek. Teraz stała się ona inspiracją dla polskich uczniów.

W serwisie Facebook zaczęły się ostatnio pojawiać wydarzenia pod nazwą Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, które zaplanowano w różnych miastach, a łączy je data 15 marca. W tym dniu polscy uczniowie planują strajk w obronie klimatu -Stan naszej planety jest krytyczny. My, młodzi ludzie na całym świecie, zainspirowani działaniami szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg domagamy się zmian w polityce państwa na rzecz klimatu. Chcemy również zwiększyć świadomość młodych ludzi i pokazać, że problem jest bardzo poważny. Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Nasz dom się pali, a my mamy coraz mniej czasu, by uratować naszą planetę. Osiągnęliśmy punkt krytyczny, a nasze pokolenie oraz pokolenie naszych dzieci ucierpi na tym najbardziej - czytamy w opisie wydarzenia.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Poznański strajk zaplanowano na godzinę 10:00. Odbędzie się on przy Starym Marychu na ulicy Półwiejskiej. Organizatorzy podkreślają, że ma on charakter apolityczny i proszą onieprzynoszenie symboli partii i organizacji politycznych. Udział w proteście zadeklarowało blisko 400 osób, zainteresowanych jest 1700 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro