Reklama

Agora zamyka dwie drukarnie. Pracę straci ponad 150 osób

Drukarnia w Pile | fot. Google Street View
Drukarnia w Pile | fot. Google Street View

Zarząd Agory poinformował o planach zamknięcia dwóch należących do koncernu drukarni. Zamknięta będzie między innymi drukarnia w Pile.

Zamknięte zostaną drukarnie w Pile i Tychach, które specjalizują się w technologi coldset, na którą spada zapotrzebowanie na rynku usług poligraficznych -Zlecenia od klientów z innych branż, w tym realizowane w technologii heatset, mają istotnie mniejszy udział w przychodach z działalności poligraficznej Grupy - ze względu na ograniczenia infrastrukturalne nie były i nie są one w stanie skompensować utraty przychodów związanych z drukiem coldsetowym. Biorąc pod uwagę perspektywy dla rynku usług druku w technologii coldset oraz postępującą cyfryzację mediów, nie jest możliwe zahamowanie trendu spadkowego w działalności poligraficznej Grupy Agora w jej obecnym kształcie - czytamy w komunikacie opublikowanym na łamach branżowego portalu Wirtualne Media.

Oba zakłady zostaną zamknięte do końca czerwca. Z przekazywanych informacji wynika, że pracę straci maksymalnie 153 pracowników. Agora zapewnia, że zwolnienia będą prowadzone z "dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.91 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro