Reklama
Reklama

Agora zamyka dwie drukarnie. Pracę straci ponad 150 osób

Drukarnia w Pile | fot. Google Street View
Drukarnia w Pile | fot. Google Street View

Zarząd Agory poinformował o planach zamknięcia dwóch należących do koncernu drukarni. Zamknięta będzie między innymi drukarnia w Pile.

Zamknięte zostaną drukarnie w Pile i Tychach, które specjalizują się w technologi coldset, na którą spada zapotrzebowanie na rynku usług poligraficznych -Zlecenia od klientów z innych branż, w tym realizowane w technologii heatset, mają istotnie mniejszy udział w przychodach z działalności poligraficznej Grupy - ze względu na ograniczenia infrastrukturalne nie były i nie są one w stanie skompensować utraty przychodów związanych z drukiem coldsetowym. Biorąc pod uwagę perspektywy dla rynku usług druku w technologii coldset oraz postępującą cyfryzację mediów, nie jest możliwe zahamowanie trendu spadkowego w działalności poligraficznej Grupy Agora w jej obecnym kształcie - czytamy w komunikacie opublikowanym na łamach branżowego portalu Wirtualne Media.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Oba zakłady zostaną zamknięte do końca czerwca. Z przekazywanych informacji wynika, że pracę straci maksymalnie 153 pracowników. Agora zapewnia, że zwolnienia będą prowadzone z "dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro