Reklama

Mężczyzna, który groził między innymi Jackowi Jaśkowiakowi, planował zamach na Sejm

List z groźbami dotarł do poznańskiego magistratu we wtorek. Jednak wcześniej podobne przesyłki dotarły do innych polityków.

Jednym z pierwszych polityków, do którego dotarła przesyłka z groźbami, był prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z KWP w Krakowie, którzy szybko wytypowali podejrzanego mężczyznę -Policjanci ustalili, że mieszkaniec Krakowa podejrzany o kierowanie gróźb, przebywa w Warszawie. W poniedziałek rano, stołeczni policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Został on przewieziony do Krakowa i osadzony w policyjnym areszcie - relacjonuje biuro prasowe krakowskiej policji.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Krakowscy policjanci informują też, że zebrane dowody wskazują na to, że zatrzymany zamierzał podejmować kolejne działania w stosunku do polityków. Natomiast we wtorek pojawiła się informacja, że mężczyzna oprócz zarzutu próby zmuszenia samorządowców do zrzeczenia się swoich funkcji, usłyszał też zarzut przygotowania zamachu na Sejm -W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do zabezpieczenia kolejnego materiału dowodowego w tym zakresie, nie sposób wykluczyć dalszego rozszerzenia zarzutów stawianych podejrzanemu. Ponadto analizowane są dowody rzeczowe zabezpieczone w wyniku przeszukania, w tym wyniki zleconych ekspertyz i opinii kryminalistycznych z zakresu informatyki, balistyki, genetyki, daktyloskopii i badań dokumentów, zakres których jest rozszerzany wobec spływającego kolejnego materiału dowodowego - wyjaśnia w rozmowie z Onet.pl prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Prokuratura ze względów na dobro śledztwa nie ujawnia szczegółowych ustaleń śledztwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro