Reklama

Utrudnienia i ogromne opóźnienia pociągów na trasie Poznań - Warszawa

fot. By Wikimedia-User Jivee Blau - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19647314

Ze sporymi utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie pociągów kursujących pomiędzy Poznaniem a Warszawą.

- Pociąg EIC Lech ma w Kutnie ponad 120 minut opóźnienia. Zrezygnowałem z samochodu na rzecz tak polecanej podróży koleją, a teraz jest katastrofa. Dalsze połączenia diabli wzięli - napisał jeden z naszych czytelników.

Problemy na linii Poznań - Warszawa są prawdopodobnie spowodowane przez incydent, do którego doszło we wtorek rano w okolicach Łowicza (miejscowość leży na trasie Kutno-Warszawa). Według serwisu lowiczanin.info maszynista jednego z pociągów kursujących na lokalnej trasie miał zignorować sygnał "stój" na semaforze i wjechać na niewłaściwy tor. W związku z tym incydentem zebrała się specjalna komisja, co powoduje spore utrudnienia na tej mocno eksploatowanej trasie.

Wspomniany EIC Lech ze stacji Poznań Główny powinien zameldować się na Warszawie Centralnej o 9:01, ale skład ma obecnie 180 minut opóźnienia.

Problemy mają także osoby usiłujące dostać się do stolicy Wielkopolski. Pociagi Gałczyński i Paderewski są opóźnione o ok. 2 godziny, a ekspres łączący Warszawę z Berlinem, zatrzymujący się m.in. na poznańskim dworcu, jest spóźniony już o prawie 4 godziny.

  • Aktualizacja
    wtorek, 5.03.2019 r., godz. 14.51
    Aktualizacja
    wtorek, 5.03.2019 r., godz. 14.51
    Obecnie pociągi przejeżdżające przez Poznań nie notują większych opóźnień.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro