Reklama
Reklama

Dwóch producentów chce dostarczyć nieoznakowane radiowozy dla policji. 'Muszą mieć moc 245KM i rozpędzać się powyżej 210 km/h'

fot. policja

O przetargu na zakup nowych nieoznakowanych radiowozów dla policji informowaliśmy już na naszych łamach. Teraz okazuje się, że swoje oferty złożyło dwóch producentów.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 31 nowych radiowozów.Komenda Główna Policji wymaga, aby samochód napędzany był benzynowym silnikiem o pojemności dwóch litrów i mocy około 245KM. Auto powinno rozpędzać się powyżej 210 km/h, a rozpędzenie od 0 do 100 km/h powinno zająć mniej niż 7 sekund. Policjanci wymagają też, aby auto miało nadwozie typu sedan. Oczywiście pojazd musi być też wyposażony w sprzęt do pomiaru prędkości.

Jak poinformował Dziennik. Gazeta Prawna policja zakończyła już przyjmowanie ofert przetargowych. Na złożenie ofert zdecydowały się BMW oraz Skoda. BMW zaproponowało dostawę samochodów serii 3, a Skoda proponuje model Superb. W tym zestawieniu zwycięzcą prawdopodobnie będzie BMW, bo choć Skoda Superb zapewnia wymagane osiągi i zapewne jest ofertą tańszą, to nie występuje w wersji sedan.

KGP planuje wydać na zakup 7 626 000 zł.Nowe radiowozy powinny trafić w ręce policjantów do 28 czerwca 2019 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami ekstremalnie niebezpieczny piątek. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro