Reklama
Reklama

Liroy do europarlamentu wystartuje z Wielkopolski

fot. Liroy/FB
fot. Liroy/FB

Szef lokalnych struktur partii Wolność zdradził, kto będzie wielkopolską jedynką na liście Konfederacji, czyli tzw. Koalicji ProPolskiej.

Od dłuższego już czasu wiadomo, że prawicowe stronnictwa postanowiły zawrzeć szyki i wystartować wspólnie do Parlamentu Europejskiego. W piątkowy wieczór Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zgłoszenie o utworzeniu komitetu wyborczego Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Wiadomo już, że jeden z frontmanów tego porozumienia swój marsz do europarlamentu ma zamiar rozpocząć w Wielkopolsce. Informację, że na czele wielkopolskiej listy Konfederacji ma stanąć Piotr Liroy Marzec zdradził na antenie Radia Poznań szef partii Wolność w regionie Grzegorz Wierzbicki.

Liroy jest przez wielu uważany za pierwszego rapera w historii polskiej muzyki, a na pewno za artystę, który rozpropagował ten gatunek wśród szerokiej publiczności. W 2015 r. wszedł do Sejmu z listy ruchu Kukiz"15. W parlamencie dał się poznać, jako aktywny poseł - zajmował się m.in. legalizacją marihuany. Z ruchu K"15 odszedł po konflikcie liderem klubu z Pawłem Kukizem. Teraz dołączył do nowo uformowanej prawicowej Konfederacji.

Przed laty Piotr Marzec był artystycznie skonfliktowany z poznańską legendą rapu, Rychem Peją. Jednak obaj artyści już dawno odrzucili animozje. Dzisiaj Peja jest nawet skłonny oddać głos na swojego niegdysiejszego scenicznego wroga. - Zagłosowałbym, chociaż dziwi mnie, że kandyduje stąd. Mądrzy ludzie powinni iść do przodu i robić swoje, a wydaje mi się, że poseł Liroy-Marzec jest jedną z trzeźwiej myślących osób w polityce. Jeśli chodzi o naszą sytuację osobistą, to kolegujemy się od lat. Nie ma żadnego znaczenia czy jest z Kielc, czy z Poznania. Jeśli chce startować w Poznaniu, to tu jest bliżej Europy - śmieje się Peja w rozmowie z Radiem Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro