Reklama
Reklama

Matka pozwała lekarza i szpital za śmierć jej córki. Chce przeznaczyć 75 tys. zł na cele społeczne

Paulina Janowicz ze starszą córką | fot. Fundacja Ola/FB
Paulina Janowicz ze starszą córką | fot. Fundacja Ola/FB

Dziecko mieszkanki Leszna zmarło w wyniku ataku epilepsji. Mogło być leczone medyczną marihuaną, ale lekarz nie wyraził zgody na taką terapię.

Czteroletnia Ola chorowała na epilepsję. Jej mama, Paulina Janowicz, chciała ją leczyć medyczną marihuaną, czyli środkiem, którego zbawienne przeciwdziałanie padaczce potwierdza wiele światowych autorytetów i odpowiedzialnych za to instytucji. Mimo to lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka nie wyraził zgody na taką terapię. To znacznie wydłużyło proces sprowadzenia leku. Dziewczynka nie doczekała leczenia, które dawało jej szanse na polepszenie stanu zdrowia. Zmarła w maju 2016 r.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak informuje serwis Leszno24.pl, Janowicz postanowiła teraz zgłosić się po zadośćuczynienie od instytucji i lekarza. Mieszkankę Leszna wspiera Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Proces toczyć się będzie w Warszawie. W przypadku wygranej, uzyskane środki lesznianka planuje przeznaczyć na cele społeczne - chodzi m.in. o finansowanie leków z konopi dla tych, których na nie nie stać. Po to też powstała Fundacja Ola, którą Paulina Janowicz założyła listopadzie 2017 r.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro