Reklama

Nowy przystanek w centrum miasta. Skorzystają z niego pasażerowie kilku linii tramwajowych

fot. UMP
fot. UMP

Od czwartku, 7 marca, pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z przystanku "Ratajczaka".

Zostanie on zlokalizowany na odnowionym odcinku ulicy Święty Marcin. Przeznaczono go dla pasażerów linii nr 2, 5, 9, 13 i 16.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przystanek znajdzie się w okolicy skrzyżowania z ul. Ratajczaka. Będzie wyposażony w wiatę, ławki i tablicę informacji pasażerskiej. To konstrukcja typu wiedeńskiego, co powinno ułatwić życie osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej zdolności ruchowej.

- Warto pamiętać, że uruchomienie nowego przystanku oznacza nie tylko kolejne miejsce przesiadkowe. Od 7 marca nowy przystanek na trasie z ronda Kaponiera w kierunku Al. Marcinkowskiego będzie uwzględniany w systemie PEKA. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób opłacających podróże z tPortmonetki oraz korzystających z biletów trasowanych. "Ratajczaka" stanie się przystankiem "do pary" dla przystanku "Pl. Wolności" (w kierunku Fredry i Gwarnej), przez co wyrównane zostaną opłaty za przejazd w obu kierunkach - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Ponadto od 7 marca nowy przystanek będzie uwzględniany w biletach trasowanych. Osoby już posiadające taki bilet, uwzględniający przejazd przez Święty Marcin, mogą korzystać do końca jego ważności, ale nowy musi już uwzględniać zmiany. Uaktualnienie trasy można dokonać w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro