Play-off I ligi siatkarek: dwie porażki Enea Energetyka Poznań

Nie tak początek fazy play-off I ligi siatkarek wyobrażali sobie kibice Enea Energetyka Poznań.

Poznaniaki przez cały sezon zasadniczy znajdowały się w czołówce tabeli, a w ćwierćfinale decydującej fazy rozgrywek ich rywalkami są zawodniczki Joker Mekro Energoremontu Świecie.
Niestety, już po dwóch pierwszych spotkaniach szanse Enea Energetyka na awans do półfinału spadły do minimum.
Sobotni mecz lepiej rozpoczęły gospodynie i prowadziły w setach 1:0. To był jednak koniec dobrych informacji, ponieważ kolejne 3 sety padły łupem przyjezdnych, a większe emocje przyniósł tylko jeden z nich, wygrany 28:26.
ENEA ENERGETYK POZNAŃ - JOKER MEKRO ENERGOREMONT 1:3 (25:16, 19:25, 15:25, 26:28)
W niedzielę zwycięstwo przyszło świeciankom jeszcze łatwiej. Dwa pierwsze sety wygrały one z przewagą kilku punktów, a miejscowe dopiero w trzeciej partii postawiły większy opór. Nie zmieniło to faktu, że w toczącej się do trzech wygranych rywalizacji drużyna ze Świecia prowadzi już 2:0.
ENEA ENERGETYK POZNAŃ - JOKER MEKRO ENERGOREMONT 0:3 (19:25, 16:25, 23:25)