Reklama
Reklama

Były komendant miejski policji skazany

Zdzisław S. - były komendant miejski policji został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i karę grzywny. Sąd okręgowy podtrzymał wyrok z września ubiegłego roku.

"Czuję się niewinny, bardzo skrzywdzony, a moje życie legło w gruzach" tak z ławy oskarżonych przemawiał były komendant miejski Zdzisław S., oskarżony o przekroczenie uprawnień. Była to już kolejna rozprawa. W czerwcu 2004 roku w podpoznańskim Baranowie doszło do kolizji, w której jednym z uczestników był Bogdan N. - daleki krewny ówczesnego wojewody wielkopolskiego. Policjanci z drogówki uważali, że to właśnie Bogdan N. był sprawcą.

Zdaniem prokuratora i sądu były komendant miejski wydał podwładnym polecenie by zmienili opis kolizji i obarczyli poszkodowanego odpowiedzialnością za jej spowodowanie. Sąd rejonowy skazał we wrześniu 2007 roku Zdzisława S. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz nakazał zapłacenie trzech tysięcy złotych grzywny.

W środę odbyła się rozprawa apelacyjna. Zdaniem adwokata policjanci zawiązali spisek przeciwko swojemu zwierzchnikowi. Domagał się uniewinnienia Zdzisława S. Sąd uznał jednak apelację za bezzasadną a wyrok utrzymał w mocy. Wyrok jest prawomocny. Oskarżony może odwołać się do sądu najwyższego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro