Reklama
Reklama

Pierwszy rower miejski wypożyczono 23 minuty po północy. Pokonano nim drogę z Lubonia na Piątkowo

fot. Włodzimierz Hoppel

1 marca ruszył kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Z systemu wynika, że pierwszy pojazd został wypożyczony 23 minuty na stacji zlokalizowanej przy centrum handlowym Factory w Luboniu. Rowerzysta udał się nim na osiedle Jana III Sobieskiego, a pokonanie tej drogi (to ok. 16 kilometrów, zależnie od wybranej trasy) zajęło mu godzinę i 3 minuty.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

Od tego roku w PRM zaszło kilka zmian. Minimalna kwota uprawniająca do wypożyczenia roweru to 20 złotych. Pierwsza godzina wypożyczenia nadal kosztuje 2 zł (do 20 minut skorzystamy z pojazdu za darmo), a każda kolejna to 4 zł. Na lepsze warunki mogą liczyć osoby z zapisanym na karcie PEKA biletem okresowym: dla nich darmowe jest 30 minut, pierwsza godzina kosztuje 1 zł, druga 2 zł, a dopiero trzecia i kolejne 4 zł.

Nowością są też rowery elektryczne i oparte na systemie bezstacyjnym. System umożliwiający pozostawienie jednośladów w wybranych strefach ma ruszyć w połowie marca.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro