Reklama
Reklama

20-latek ukradł 300 litrów paliwa. Wpadł w ręce policjantów

fot. Policja

Policjanci zatrzymali mężczyznę trudniącego się kradzieżami paliwa ze stacji paliw.

Tego typu przestępstwa dość część pojawiają się w kronikach kryminalnych. Sprawcy są zwykle dobrze przygotowani. - Mając świadomość stale nagrywających kamer na stacjach benzynowych, używają czapek lub kapturów, by zasłonić twarz. Bazując na tym, że personel jest zajęty, tankują nie tylko do baku pojazdu, ale również do specjalnie przygotowanych kanistrów. Często usuwają nalepkę kontrolną z przedniej szyby pojazdu. Zwykle do przestępstwa stosują przerobione lub wcześniej skradzione tablice rejestracyjne - tłumaczy Edyta Kwietniewska z policji w Środzie Wielkopolskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Podobnie działał 20-lateik zamieszkały na terenie powiatu wrzesińskiego. Jego wysiłki ostatecznie okazały się jednak bezskuteczne. Funkcjonariusze ze Środy Wielkopolskiej ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kilka tego typu zdarzeń na terenie powiatu średzkiego i lednickiego.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna ukradł co najmniej 300 litrów paliwa. - Młody mężczyzna nigdy wcześniej nie był karany, nie przewijał się w żadnych sprawach policyjnych, jednak co do winy 20-latka nie było żadnych wątpliwości. Mężczyzna usłyszał zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - wyjaśniła Edyta Kwietniewska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro