Reklama
Reklama

Od nowego sezonu kolejka wąskotorowa może kursować na odcinku dłuższym o 3 kilometry

fot. Ulrich Thorhauer/wikimedia/cc-by-sa 30
fot. Ulrich Thorhauer/wikimedia/cc-by-sa 30

Śmigielska Kolej Wąskotorowa w ostatnich latach kursowała jedynie na odcinku od Śmigla do Starego Bojanowa. W tym roku trasa kolejki może zostać wydłużona.

Z informacji portalu Rynek Kolejowy wynika, że w nowym sezonie kolejka może dojechać do Nowej Wsi, a to oznacza wydłużenie trasy o około trzy kilometry -Zostały już przeprowadzone niezbędne naprawy toru. W 2018 r. gmina Śmigiel zakupiła 250 sztuk nowych drewnianych podkładów kolejowych. Podkłady te w liczbie ok. 130 sztuk zostały wykorzystane do remontu torowiska na odcinku Śmigiel - Nowa Wieś -mówi w rozmowie z portalem Beata Łabińska, pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu. Prace przeprowadzono też na odcinku używanym w ostatnich latach. Koszt wszystkich robót wyniósł około 55 tysięcy złotych.

Kursy po przedłużonej trasie kończyłyby się w Nowej Wsi nieopodal restauracji w miejscu dawnej żwirowni -Umożliwi to w przyszłości włączenie do oferty turystycznej wspomnianej restauracji wraz z terenami zielonymi - zapowiada Łabińska. Na razie nie ma mowy o uruchomieniu przejazdów na całej trasie od Rakoniewic do Starego Bojanowa, ale gmina nie wyklucza remontu kolejnych odcinków. Wszystko jest jednak uzależnione od środków, jakimi będzie dysponować gmina.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro