Reklama
Reklama

Tunel na Miłostowie będzie w końcu otwarty?

Spór PKP z miastem powodem opóźnień otwarcia przejścia podziemnego na cmentarz Miłostowo. Mimo, że obiekt przy ulicy Warszawskiej jest już gotowy poznaniacy nie mogą z niego korzystać.

PKP chce tunel oddać w utrzymanie miastu, jednak ono przejąć go nie chce. Jak tłumaczą urzędnicy Poznań nie ma zabezpieczonych funduszy na ten cel. Bez porozumienia tunel nie może zostać otwarty. Odwiedzający groby swoich bliskich na Miłostowie zmuszeni są cały czas do przechodzenia przez przejście, którym przejeżdżają rozpędzone pociągi, w tym ekspresy z i do Warszawy. Tunel był jednak otwarty przez parę dni podczas ubiegłorocznego święta zmarłych. Wtedy piesi mogli korzystać zarówno z przejścia przez tory kolejowe jak i tunelu pod torami.

Tunel posiada windy dla niepełnosprawnych, żaluzje zamykające obiekt na noc i monitoring. Tunel jest gotowy, jednak nie można z niego korzystać, bowiem miasto nie jest gotowe do podpisania umowy z PKP. Obiekt pierwotnie miał być otwarty w pierwszej połowie zeszłego roku.

PKP obawia się, że dopóki umowa nie zostanie podpisana przewoźnik będzie musiał pokrywać koszty utrzymania z własnego budżetu.

Miasto deklaruje, że tunel będzie otwarty w maju.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro