Reklama
Reklama

Złagodzenie zakazu handlu? Jasna sugestia minister pracy

fot. Maciek PELC/Freeimages.com
fot. Maciek PELC/Freeimages.com

Nie ustają spekulacje dotyczące ewentualnego złagodzenia zakazu handlu w niedzielę.

W tym roku, nie licząc niedziel poprzedzających Wielkanoc czy Boże Narodzenie, bez przeszkód zrobimy zakupy tylko w ostatni weekend każdego miesiąca, a w pozostałe musimy ograniczyć się do sobót.
W ostatnich tygodniach okazało się, że zakaz handlu negatywnie wpływa na sytuację małych sklepów. Premier Mateusz Morwiecki przyznał, że rząd analizuje sytuację i nie wykluczył zmian w prawie (od 2020 roku zakaz będzie jeszcze bardziej rygorystyczny). W podobnym tonie wypowiadała się minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.
Jak informuje RMF FM, do sprawy na czwartkowej konferencji prasowej odniosła się również szefowa resortu pracy Elżbieta Rafalska. - Myślę, że działania z "piątki Morawieckiego" poprawią jeszcze konsumpcję prywatną, wpłyną na sytuację gospodarczą - mówiła w odpowiedzi na pytanie o zmiany w zakazie handlu.

Zdaniem minister dzięki "13" dla emerytów czy rozszerzeniu programu 500 plus do rąk obywateli trafi więcej pieniędzy, które następnie zostaną wydane w sklepach. W ten sposób przedsiębiorcy "odrobią" to, co tracą na zakazie handlu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro