Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama

Rozbudowa A2: dlaczego nie będzie trzeciego pasa pomiędzy węzłami Wschód i Krzesiny?

sk
środa, 27.02.2019 r.
godz. 15.01
sk | środa, 27.02.2019 r., godz. 15.01
Rozbudowa A2: dlaczego nie będzie trzeciego pasa pomiędzy węzłami Wschód i Krzesiny?
fot. Google Street View

1 marca rozpoczną się prace związane z budową trzeciego pasa autostrady A2 pomiędzy węzłami Krzesiny i Zachód.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O inwestycji szerzej pisaliśmy tutaj. Niestety, na razie kierowcy nie doczekają się modernizacji trasy pomiędzy węzłami Poznań Wschód i Krzesiny.

- Dlaczego taka inwestycja nie zostanie wykonana za jednym zamachem? Utrudnienia i tak będą, a w tej sytuacji tylko rozciąga się je w czasie - pytają nasi czytelnicy.

Przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej S.A. tłumaczą, że ruch pomiędzy Wschodem i Krzesinami jest znacznie niższy niż na drodze łączącej węzły Krzesiny i Zachód. - Nie został osiągnięty limit wymagany przepisami: obecnie to średnio około 40 tys. pojazdów dziennie, podczas gdy na odcinku objętym modernizacją to 65 tys. pojazdów dziennie - wyjaśniła Zofia Kwiatkowska. Ruch wymagany do rozpoczęcia prac związanych z budową 3. pasa to ok. 50 - 55 tys. pojazdów.
 
Spółka w wewnętrznych rozważaniach brała pod uwagę poszerzenie inwestycji. - Nie możemy jednak tego zrobić bez osiągnięcia wymaganego umową i przepisami ruchu, ponieważ nikt nie wyda na to zgody - stwierdziła rzecznik Autostrady Wielkopolskiej S.A.

Spółka przekonuje, że prędzej czy później dojdzie do budowy trzeciego pasa również pomiędzy węzłami Wschód i Krzesiny. - W czasie remontu ruch będzie zapewne nieco stłumiony, ale spodziewamy się, że następnie zacznie rosnąć, co będzie skutkować osiągnięciem wymaganego limitu - wyjaśniła Zofia Kwiatkowska. Rozpoczęcie przygotowań do startu inwestycji to prawdopodobnie kwestia 2-3 lat.

Reklama