Reklama
Reklama

Znamy szczegóły budowy 3. pasa na poznańskim odcinku A2. Prace rozpoczną się 1 marca

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

W najbliższy piątek rozpoczną się pierwsze prace związane z budową trzeciego pasa na poznańskim odcinku autostrady A2.

W dwa pierwsze weekendy marca drogowcy zajmą się odgradzaniem terenu, na którym będą prowadzone prace.

- Wytyczane będą tymczasowe pasy włączania się do ruchu oraz przewiązki na węzłach Poznań Komorniki oraz Poznań Luboń. Właściwe prace związane z rozbudową rozpoczną się już w drugiej połowie marca. Na liczącym 16 km odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny wybudowany zostanie nie tylko trzeci pas ruchu w każdym kierunku, ale również zmodernizowana zostanie nawierzchnia - w pełni przystosowana do większego natężenia ruchu, wymienione bariery ochronne i całe oświetlenie oraz wybudowane nowe i rozbudowane istniejące ekrany akustyczne wzdłuż całej trasy, które w efekcie potroją swoją powierzchnię i zapewnią lepszą ochronę większej liczbie mieszkańców Poznania - tłumaczy Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowa Autostrady Wielkopolskiej S.A.

Ponadto na odcinku pomiędzy Nagradowicamni i Gołuskami powstanie 10 tablic zmiennej treści, wyświetlającej kierowcom bieżące informacje o sytuacji na drodze.
Prace nad nawierzchnią oraz wymianą barier i oświetlenia mają zakończyć się do końca 2019 roku. - Prace drogowe będą realizowane tak, aby ruch odbywał się w miarę możliwości płynnie na 2 pasach w każdym kierunku. Pozostałe prace związane z rozbudową i budową ekranów akustycznych oraz budową 10 tablic zmiennej treści ukończone zostaną w połowie 2020 roku - zapewniła Zofia Kwiatkowska.

Dziennie autostradową obwodnicą Poznania przejeżdża ok. 65 tysięcy pojazdów, co rocznie daje ok. 23 mln kierowców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro