Reklama

Policjanci rozpoczęli kolejną edycję akcji SMOG. Można stracić dowód rejestracyjny

fot. Marcin Kmieciński/PAP
fot. Marcin Kmieciński/PAP

Policjanci z drogówki będą przez całą środę prowadzić działania pod nazwą SMOG. Szczególną uwagę będą zwracać na pracę układu wydechowego w pojazdach, ale kontrolowane będą także inne aspekty mające wpływ na sprawność pojazdu.

To już kolejna edycja akcji SMOG. W trakcie pierwszej udało się skontrolować ponad 25 tysięcy pojazdów, a skutkiem kontroli było zatrzymanie niemal 900 dowodów rejestracyjnych - Warto przypomnieć, że jej nazwa nie do końca oddaje zamysł i obszar działania policjantów wykonujących kontrole drogowe pojazdów. Oczywiście głównym kierunkiem jest wpływanie na zmniejszenie emisji szkodliwych spalin do powietrza. Jednak oprócz tego policjant wykonujący kontrolę stara się też zwrócić uwagę na inne defekty pojazdu mające wpływ na ekologię- powiedział w rozmowie z Dziennikiem. Gazetą Prawną podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP, który zapowiedział, że policjanci będą też zwracać uwagę na ogólny stan techniczny pojazdów.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W przypadku stwierdzenia uchybień może się skończyć mandatem karnym w wysokości nawet 500 złotych i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a to nie koniec problemów - Po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego za naruszenie norm ochrony środowiska - bez względu na to, czy chodzi o wycieki, czy o przekroczenie norm spalin - taki pojazd dalej nie pojedzie. Z miejsca kontroli może być jedynie odholowany lub odwieziony na lawecie - wyjaśnia Kobryś.

Działania prowadzone będą do godziny 22.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro