Reklama
Reklama

System płatności BLIK. W poznańskiej Biedronce klient zapłacił kodem za zakupy o wartości ponad 10 tysięcy złotych

zdj. ilustracyjne | fot. archiwum
zdj. ilustracyjne | fot. archiwum

BLIK to polski system przeznaczony do szybkich płatności. Od pewnego czasu za jego pomocą można płacić w sklepach Biedronka, a operator podsumował pierwsze miesiące obecności w tej sieci.

BLIK bazuje na jednorazowych kodach generowanych za pomocą aplikacji bankowej w telefonie komórkowym. Początkowo system służył przede wszystkim do płatności internetowych, ale coraz częściej dostępny jest również w sklepach stacjonarnych. Kilka miesięcy temu został wprowadzony między innymi do sklepów sieci Biedronka. Póki co nie można mówić o oszałamiającym sukcesie systemu. W styczniu 2019 roku klienci wykonywali średnio 4500 transakcji dziennie. Jest to więc raczej ciekawostka, z której korzystają póki co pojedynczy klienci.

Natomiast pewne zaskoczenie budzi najwyższa kwota pojedynczej transakcji. Okazuje się, że jeden z klientów Biedronki przy ulicy 28 Czerwca 1956 roku zapłacił BLIKiem za zakupy o wartości powyżej 10 tysięcy złotych. Zwykle system używany jest do regulowania płatności za zwykłe, codzienne zakupy, choć operator twierdzi, że z każdym miesiącem zauważany jest wzrost kwot.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro