Reklama
Reklama

CNN przygotowało program o Grażynie Kulczyk: 'Miliarderka przywraca życie szwajcarskiemu miasteczku'

fot. Marek Zakrzewski/PAP
fot. Marek Zakrzewski/PAP

Amerykańska telewizja zainteresowała się muzeum sztuki, które polska miliarderka założyła w niewielkim, szwajcarskim Susch.

Reportaż CNN zaczyna się od prezentacji szwajcarskiego miasteczka zamieszkanego przez 200 osób, w którym w ostatnich latach zamknięto pocztę i piekarnię - Lubię odnajdywać miejsca, które są uśpione, zapomniane, ale one gdzieś tam w mojej świadomości tętnią podskórnym życiem. Ja wyczuwam, że w takich miejscach mogę odnaleźć historię i ona potem się i odnajduje, i pisze na nowo - opowiada Grażyna Kulczyk, której słowa cytuje money.pl.

Muzeum zostało w całości sfinansowane ze środków Grażyny Kulczyk, ale autorzy podkreślają, że społeczność Susch już skorzystała na inwestycji. Przy inwestycji pracowali miejscowi pracownicy, a mieszkańcy nie ukrywają z tego zadowolenia. Przy budowie pracował między innymi miejscowy cieśla, który dla Grażyny Kulczyk wykonał największe zamówienie w swojej karierze.

Choć koszty przekroczyły założony budżet, to polska miliarderka deklaruje, że zamierza dalej inwestować w sztukę, ale jednocześnie liczy na zainteresowanie sponsorów swoim muzeum.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro