Reklama
Reklama

Tramwaj z pętli Wilczak do Garbar: złożono wniosek o decyzję środowiskową

fot. PIM

Miasta cały czas pracuje nad przygotowaniem inwestycji związanej z budową drugiego etapu trasy tramwajowej na Naramowice.

Poznańskie Inwestycje Miejskie złożyły wniosek w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy torowiska na odcinku od pętli Wilczak przez ul. Szelągowską do skrzyżowania ul. Estkowskiego i Małe Garbary.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W chwili obecnej wiadomo, że trasa ma zapewnić priorytet komunikacji publicznej. Zgodnie z planami torowisko przebiegnie pod wiaduktem kolejowym Poznań Garbary, gdzie pojawi się przystanek tramwajowo-autobusowy, pełniący rolę węzła przesiadkowego.

- Projektanci zaproponowali również rozwiązania dotyczące przebiegu trasy przez tzw. wąskie gardło - między ul. Grochowe Łąki a Estkowskiego i Małe Garbary, a także dotyczące przebudowy i optymalizacji skrzyżowania ul. Estkowskiego i Małe Garbary w sposób pozwalający ominąć i ocalić istniejący obecnie klin zieleni. Układ ten stworzy również możliwość wyprowadzenia w przyszłości trasy tramwajowej w kierunku placu Bernardyńskiego i ul. Królowej Jadwigi - informują PIM.
Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi RDOŚ będzie można wstępnie oszacować koszty realizacji inwestycji i rozpocząć proces wnioskowania o środki unijne.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro