Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Tramwaj z pętli Wilczak do Garbar: złożono wniosek o decyzję środowiskową

sk
poniedziałek, 25.02.2019 r.
godz. 11.31
sk | poniedziałek, 25.02.2019 r., godz. 11.31
Tramwaj z pętli Wilczak do Garbar: złożono wniosek o decyzję środowiskową
fot. PIM

Miasta cały czas pracuje nad przygotowaniem inwestycji związanej z budową drugiego etapu trasy tramwajowej na Naramowice.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznańskie Inwestycje Miejskie złożyły wniosek w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy torowiska na odcinku od pętli Wilczak przez ul. Szelągowską do skrzyżowania ul. Estkowskiego i Małe Garbary.

W chwili obecnej wiadomo, że trasa ma zapewnić priorytet komunikacji publicznej. Zgodnie z planami torowisko przebiegnie pod wiaduktem kolejowym Poznań Garbary, gdzie pojawi się przystanek tramwajowo-autobusowy, pełniący rolę węzła przesiadkowego.

- Projektanci zaproponowali również rozwiązania  dotyczące  przebiegu trasy przez tzw. wąskie gardło – między ul. Grochowe Łąki a Estkowskiego i Małe Garbary, a także dotyczące przebudowy i optymalizacji skrzyżowania ul. Estkowskiego i Małe Garbary w sposób pozwalający ominąć i ocalić istniejący obecnie klin zieleni. Układ ten stworzy również możliwość wyprowadzenia w przyszłości trasy tramwajowej w kierunku placu Bernardyńskiego i ul. Królowej Jadwigi - informują PIM.
 
Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi RDOŚ będzie można wstępnie oszacować koszty realizacji inwestycji i rozpocząć proces wnioskowania o środki unijne.
Reklama