Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Dziś mecz „podwyższonego ryzyka”. Służby deklarują, że są przygotowane

j
sobota, 23.02.2019 r.
godz. 15.30
j | sobota, 23.02.2019 r., godz. 15.30
Dziś mecz „podwyższonego ryzyka”. Służby deklarują, że są przygotowane
fot. Patryk Oko, archiwum

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się mecz Lech Poznań – Legia Warszawa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W sprawie dzisiejszego meczu już w ubiegły wtorek odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Uczestnicy spotkania przedyskutowali stan zabezpieczenia meczu. Spotkanie przy ulicy Bułgarskiej zakwalifikowane zostało jako mecz „podwyższonego ryzyka”. Służby przekazały wojewodzie raport w sprawie zabezpieczenia meczu.    Omówiliśmy stan przygotowań do meczu, w tym potencjalne zagrożenia. Myślę, że zarówno służby, jak i klub są dobrze przygotowani do spotkania w kontekście bezpieczeństwa na stadionie. Mecz pozwoli nam również ocenić funkcjonowanie programu naprawczego, nad którym w zeszłym roku pracowaliśmy - mówił po spotkaniu Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski. 

Policjanci deklarują, że są dobrze przygotowani do zabezpieczenia dzisiejszego meczu. Wielkopolska policja jest już gotowa na przyjęcie kibiców gości jak i kibiców z Poznania. Można zobaczyć na ulicach dożo więcej funkcjonariuszy zarówno z oddziałów prewencji, drogówki, jak również innych zaangażowanych w to przedsięwzięcie – mówi podkom. Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji. Zrobimy wszystko, żeby ten mecz był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców, a przede wszystkim bezpieczny – dodał. Policjanci deklarują, że zabezpieczą też przejazd kibiców z Palędzia na stadion.

Przypomnijmy, że w maju podczas meczu rozegranego na poznańskim stadionie doszło do rozróby na stadionie – kibice z racami wbiegli na boisko. Mecz decyzją wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna został przerwany. Później wojewoda zadecydował o zamknięciu stadionu na osiem meczów, potem kara została zmniejszona do trzech. Został również powołany specjalny zespół, który miał wprowadzić plan naprawczy. Wygląda to, że mecz jest dobrze zabezpieczony. To też moment na sprawdzenie rozwiązań wypracowanych po ostatnim spotkaniu z Legią - mówi rzecznik wojewody Tomasz Stube.

Dziś na stadionie może pojawić się nawet około 30 tysięcy kibiców – z czego ponad 1,5 tysiąca to kibicie Legii Warszawa.

Reklama