Reklama
Reklama

Wkrótce integracja poznańskiego ZTM-u z Kombusem. Dojazd do Kórnika będzie tańszy

fot. ZTM
fot. ZTM

Integracja planowana jest na 1 sierpnia. Trwa dyskusja nad tym, jakie konkretne rozwiązania wprowadzić.

Już teraz ZTM organizuje transport na terenie gminy Kórnik, jednak w ograniczonym zakresie. Pasażerowie mogą korzystać z przejazdów na liniach numer: 511 (do Kamionek przez Szczytniki), 512 (do Borówca przez Szczytniki), 527 (do Kamionek przez Czapury). 1 sierpnia cztery kolejne linie mają przejść po opiekę poznańskiego zarządu.

- Najbardziej charakterystyczną cechą proponowanych zintegrowanych linii będzie ich długość - najdłuższa z nich, linia nr 560 do Zaniemyśla, ma około 36 kilometrów (obecnie najdłuższe linie organizowane przez ZTM mają około 30 km) oraz znacząco większe odległości między przystankami od istniejących na obecnych liniach ZTM. Dziś maksymalna średnia odległość między przystankami wynosi do 1 kilometra, na nowych liniach będzie to znacznie powyżej 1 kilometra (średnio 1,6 km) - czytamy w komunikacie ZTM-u.

W związku z powyższym, konieczne jest wprowadzenie zmian w taryfie biletowej. Pojawiła się propozycja, by wprowadzić czwartej strefy biletowej - oznaczonej literą D. Ten pomysł obejmuję także korektę obecnej taryfy w zakresie biletów czasowych jednorazowych z dodaniem nowego biletu oraz zmiany w zakresie biletów krótkookresowych uwzględniające ich podział na strefę A tj. Poznań i strefy A+B+C+D, czyli całą aglomerację. Zmiany mogą zajść także w zakresie taryfy biletów okresowych oraz tPortmonetki. Oczywiście w zakresie integrowanych linii.

Według nowej propozycji dojazd do Kórnika ma być mniej kosztowny. Teraz na bilet normalny do tej podpoznańskiej miejscowości trzeba wydać ponad 6 zł, a po zmianach - zaledwie 5 zł. Zainteresowanych dokładnym kształtem propozycji odsyłamy do komunikatu ZTM-u.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
19.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro