Reklama

Działka przy skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska na sprzedaż. Cena? 25 milionów zł

fot. Lazarz.pl
fot. Lazarz.pl

Dotychczas na terenie pomiędzy ul. Głogowską, Hetmańską, Kasprzaka i Chociszewskiego mieścił się płatny parking.

Do 2011 na działce, tuż przy skrzyżowaniu stała zabytkowa willa, w której miejsce miał salon sukien ślubnych, jednak wówczas zdecydowano się ją wyburzyć. Podobny lost w 2014 r. spotkał willę, która przy ul. Hetmańskiej 47 stała od 1990 r. Przed Euro 2012 były plany, by postawić tam hotel, jednak nie zostały one zrealizowane.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Portal Lazarz.pl informuje, że grunt o powierzchni 5 055 m² został właśnie wystawiony na sprzedaż za 25 milionów zł. - Zainteresowanie ofertą jest duże. Jest decyzja o warunkach zabudowy, na tej podstawie będzie można starać się o pozwolenie na budowę hotelu, biurowca lub budynku usługowo-handlowego. Można też wystąpić o nową decyzję o warunkach na zabudowę wielorodzinną, pozwala na to sąsiedztwo - powiedziała w rozmowie z portalem Lazarz.pl Agata Pertek z biura nieruchomości

- Wydana w 2010 roku decyzja o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie hotelu z częścią biurowo-usługową i parkingiem podziemnym daje możliwość zabudowy 95% terenu. Maksymalna wysokość zabudowy do 30 metrów (VII kondygnacji nadziemnych). U zbiegu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej dopuszcza się dominantę stanowiącą maksymalnie 30% powierzchni zabudowy z wysokością nie przekraczającą 45 metrów. Wskaźnik parkingowy: dla obiektów biurowych 11 miejsc na 1000m2 powierzchni użytkowej, dla obiektów handlowych 7 miejsc na 1000m2 powierzchni użytkowej lokali, dla obiektów hotelowych 20 miejsc na 100 łóżek hotelowych. W przypadku inwestycji mieszkaniowej wielorodzinnej wskaźnik parkingowy wyniesie max. 1 miejsce parkingowe na mieszkanie. PUM w zależności od wykorzystanej funkcji kształtuje się na poziomie od ok. 20.000 mkw., przy zabudowie wielorodzinnej, do ponad 30.000 mkw. przy zabudowie usługowej - można się dowiedzieć z ogłoszenia sprzedaży nieruchomości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro