Reklama
Reklama

Poznańska fabryka wyprodukowała 3-milionowy samochód

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

- Dokładnie o godzinie 10:00 z linii produkcyjnej zakładu w Poznaniu zjechał 3-milionowy samochód w historii spółki 0 informuje Volkswagen Poznań.

- Jubileuszowy model to Volkswagen Caddy Kombi Comfortline 2,0L, o mocy 110 KW w kolorze niebieskim (Acapulco) w wersji Edition 35 - z czarnym dachem. Samochód z numerem 3 000 000 pozostanie w wewnętrznej flocie Volkswagen Poznań - czytamy w komunikacie spółki. Jubileuszowy wóz powstawał 2,5 dnia.

Począwszy od 1993 r. w poznańskich i podpoznańskich zakładach VW wyprodukowano samochody w 16 modelach należących do koncernu marek. Chodzi np. o Skoda Felicia, Fabia, Octavia, Volkswagen Passat, Bora i Polo. Po 2003 r. poznańska fabryka zaczęła się specjalizować w produkcji modeli VW Caddy oraz VW Transporter i stała się jedynym zakładem na świecie wytwarzającym od podstaw te auta (w przypadku Transportera chodzi o model T6 z otwartą kabiną na ramie).

- 3-milionowy samochód wyprodukowany w Poznaniu to wielki powód do dumy dla całej 11 000 załogi Volkswagen Poznań, a szczególnie dla pracowników z zakładów w Antoninku i Swarzędzu, w których powstaje model Caddy. Zakład w Poznaniu przygotowuje się na nowe generacje pojazdów. W styczniu uruchomiliśmy halę logistyczną i pierwsze roboty zostały już zainstalowane w nowej spawalni - podkreśla dyrektor zakładu w Poznaniu Dietmar Mnich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro