Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Poznań nadal bez cmentarza dla zwierząt

j
piątek, 22.02.2019 r.
godz. 14.12
j | piątek, 22.02.2019 r., godz. 14.12
Poznań nadal bez cmentarza dla zwierząt
fot. archiwum

Od lat w Poznaniu mówi się o konieczności stworzenia cmentarza dla zwierząt. Jak dotąd nic w tej kwestii się nie zmieniło.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dyskusje o powstaniu miejsca pochówku dla zwierząt trwają od lat. Problemem było między innymi niewielkie zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów, którzy mieliby się taką działalnością na miejskim gruncie zająć. Miasto już przez kilka lat próbowało pozyskać zewnętrznego operatora na prowadzenie cmentarzy dla zwierząt. Niestety w formule, którą założono się nie udało – tłumaczył na początku 2018 roku  Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

I choć minął już kolejny rok teoretycznie nic w tej kwestii się nie zmieniło, choć jak zapewniają miejscy urzędnicy próby cały czas trwają. Pojawił się między innymi pomysł, by grzebowisko powstało na terenie gminy Czerwonak, gdzie jego prowadzeniem miała się zająć prywatna firma. Jednak jak dotąd nic w tej sprawie nie ustalono – mówi Robert Górny w Wydziału Gospodarki Komunalnej. Nie mamy czasu już dłużej czekać. Dlatego temat powraca do miasta, a prowadzeniem takiego miejsca miałyby się zająć Usługi Komunalne – dodaje. Na razie nie wiadomo, gdzie grzebowisko mogłoby powstać. Urzędnicy deklarują, że zajmują się sprawą i być może w tym roku coś się w tej kwestii zmieni.

Przypomnijmy, że chowanie zwierząt w miejscach publicznych jest zabronione i grożą za to konsekwencje prawne. W tej chwili w Poznaniu jedyną legalną opcją pozbycia się martwego zwierzęcia jest pozostawienie go w klinice weterynaryjnej. Ta musi ciało zutylizować.

Reklama