Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Na Jeżycach wykoleił się pociąg

j
piątek, 22.02.2019 r.
godz. 12.00
j | piątek, 22.02.2019 r., godz. 12.00
Na Jeżycach wykoleił się pociąg
Zdjęcie ilustracyjne - fot. PKP PLK

Do zdarzenia doszło około godziny 10:30. Nikomu nic się nie stało.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W okolicy Poznań Jeżyce na linii kolejowej Poznań –  Wronki - Szczecin, wykoleił się pierwszy człon jednostki pociągu pasażerskiego spółki Przewozy Regionalne, relacji Poznań – Świnoujście – poinformował Zbigniew Wolny z PKP PLK.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Dla pasażerów zorganizowano podróż innymi pociągami. Pasażerowie pociągu mogli skorzystać z połączenia IC Warszawa - Świnoujście, wprowadzono honorowanie biletów. Część pasażerów skorzystała z pociągu REGIO z Poznania Gł. do Krzyża o 11:30, a kolejne bezpośrednie połączenie REGIO do Świnoujścia odjeżdża o 13:36. PR rozpoznają możliwość uruchomienia składu zastępczego za pociąg REGIO Poznań Gł. - Świnoujście, który miałby pojechać na trasie Szczecin Gł. - Świnoujście – dodaje Wolny.

Nieznana jest obecnie przyczyna, dlaczego pociąg pominął sygnał „Stój” na semaforze i wjechał na tor zamknięty ze względu na prace. Na miejscu pracuje komisja kolejowa, która ustali przyczyny zdarzenia. Są już służby techniczne - kończy Wolny.

Ruch pociągów odbywa się po drugim torze.

Reklama