Reklama
Reklama

Siemensy Combino od szesnastu lat jeżdżą po Poznaniu. Zobacz film z pierwszej jazdy testowej

fot. TVKMPS/YouTube

Pierwsze Siemensy Combino trafiły do Poznania w 2003 roku. Jednak już rok wcześniej na poznańskich torach pojawił się testowy tramwaj tego typu.

O ile nowoczesne niskopodłogowe autobusy zaczęły się pojawiać na poznańskich drogach już w połowie lat dziewięćdziesiątych, tak na nowoczesne tramwaje trzeba było czekać znacznie dłużej. Wprawdzie już w 1997 roku do Poznania trafiły częściowo niskopodłogowe tramwaje Tatra, ale były one bardzo awaryjne, a dodatkowo nie mogły kursować po wszystkich trasach.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Nadzieja na nową jakość pojawiła się wraz z przetargiem z 2002 roku. Przetarg wygrała firma Siemens, która zaoferowała dostawę modelu Combino. Pierwsze tramwaje w poznańskich barwach trafiły do Poznania pod koniec 2003 roku, ale pierwszy Combino zadebiutował na poznańskich torowiskach we wrześniu 2002 roku.

Wówczas do Poznania przyjechał na testy Siemens Combino w barwach przewoźnika z Amsterdamu. Film przedstawiający próbną jazdę można obejrzeć w serwisie YouTube.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro