Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Ciężki sprzęt na stadionie Warty Poznań. To przygotowania do budowy oświetlenia stadionu

BS
czwartek, 21.02.2019 r.
godz. 16.25
BS | czwartek, 21.02.2019 r., godz. 16.25
Ciężki sprzęt na stadionie Warty Poznań. To przygotowania do budowy oświetlenia stadionu
fot. materiały Warta Poznań

Jak już informowaliśmy stadion Warty Poznań przejdzie remont, którego celem jest dostosowanie obiektu do wymagań pierwszej ligi.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O planowanym remoncie kameralnego stadionu przy Drodze Dębińskiej 12 pisaliśmy już na naszych łamach. Budowę oświetlenia stadionu i zadaszenia nad jedną z trybun zadeklarowało miasto, które po batalii sądowej przejęło zarząd nad klubowymi terenami.

Z miastem od początku współpracuje spółka, do której należy piłkarska Warta. Jej władze zleciły już prace nad zaprojektowaniem instalacji sztucznego oświetlenia i zadaszeniem trybuny, a teraz poinformowały o wykonaniu odwiertów geotechnicznych na stadionie - Wykonanie prac geotechnicznych jest niezbędne podczas tworzenia projektu budowy sztucznego oświetlenia w „Ogródku”. Specjaliści dokonują badań gruntu w czterech miejscach, w narożnikach stadionu. To tam mają wkrótce stanąć maszty, na których zostaną umieszczone jupitery oświetlające boisko. Badania gleby zostały zlecone przez Wartę Poznań S.A., a wykonuje je poznańska firma Demiurg - informuje biuro prasowe klubu.

Po zakończeniu prac ich wyniki zostaną przekazane do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, które zajmują się realizacją inwestycji. 

Reklama