Reklama
Reklama

PKP Intercity zamawia wagony dla wojska. Wyprodukuje je prawdopodobnie poznańska FPS

fot. PKP Intercity
fot. PKP Intercity

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na dostawę ośmiu wagonów do przewozu żołnierzy. Jedyną ofertę złożyła poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych.

Przetarg na dostawę wagonów dla wojska ogłoszono po raz drugi, bo do pierwszego nie zgłosiła się żadna firma. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ośmiu wagonów przeznaczonych do przewozu żołnierzy. Tym razem zainteresowanie wykonaniem takich wagonów wyraziła poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych, która jest gotowa zrealizować zamówienie za 104,7 mln złotych.

Taka kwota znacznie przekracza założony budżet, PKP Intercity planowało przeznaczyć na wojskowe wagony 82,5 mln. Jednak dziś PKP Intercity poinformowało o wynikach postępowania - Wykonawca złożył ofertę ważną i podlegającą rozpatrzeniu. Zamawiający przyznał ofercie wykonawcy maksymalną liczbę punktów w każdym z kryteriów oceny ofert oraz uznał ją za ofertę najkorzystniejszą - czytamy w uzasadnieniu.

Branżowy portal Rynek Kolejowy twierdzi, że choć oferta FPS jest sporo droższa niż założenia, to droga do podpisania umowy z firmą, której właścicielem jest państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu, jest otwarta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro