Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Chciał rozjechać pieszych na chodniku. Został aresztowany na 3 miesiące

j
czwartek, 21.02.2019 r.
godz. 14.20
j | czwartek, 21.02.2019 r., godz. 14.20
Chciał rozjechać pieszych na chodniku. Został aresztowany na 3 miesiące
fot. Plicja

26-latek usłyszał zarzut zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1029 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach naszego portalu do zdarzenia doszło przy ulicy Korczaka w Pile. 26-letni mężczyzna wsiadł do samochodu i próbował rozjechać dwóch pieszych na chodniku. Jeden z mężczyzn zdążył odskoczyć, a drugi odniósł obrażenia ciała.

Podejrzany działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Marcina M. i Sławomira T. kierując samochodem osobowym marki Ford Fiesta umyślnie zjechał z ulicy na chodnik i skierował pojazd z dużą prędkością wprost na stojących tam pokrzywdzonych. Jednemu z pokrzywdzonych udało się uskoczyć przed nadjeżdżającym samochodem zaś drugi został potrącony przez pojazd. Doznał on obrażeń, które naruszyły czynności narządów jego ciała na czas poniżej 7 dni. Mając na uwadze okoliczności zdarzenia, uznano, iż Piotr I. przewidywał możliwość nastąpienia skutku w postaci śmierci pokrzywdzonych i na to się godził – informuje prok. Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak już wcześniej informowaliśmy mężczyzna nie przyznaje się do winy. Tłumaczył, że chciał nastraszyć mężczyzn. Sąd zastosował wobec Piotra I. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama