Reklama
Reklama

Motobazar

Setki osób z całej Polski przyjechały do Poznania na motobazar, który odbył się w weekend na stadionie AZS-u przy ulicy Pułaskiego.

Na bazarze motocykliści mogli znaleźć wszystko: od najdrobniejszych części, przez ubiory, kaski, rękawice, po literaturę fachową i gadżety.Na fanów jednośladów czekały łańcuchy do paska, kufry czy najdrobniejsze części zamienne. Ci, którzy w tym sezonie mają po raz pierwszy zamiar wsiąść na motocykl mogli na motobazarze kupić pełne wyposażenie: kask, kombinezon i rękawice. Zgromadzone w weekend tłumy świadczą o jednym - sezon motocyklowy rozpoczął się na dobre.

Niestety wyposażenie motocyklisty to dość spory wydatek. Same rękawice kosztują średnio od stu do pięciuset złotych. Kaski to wydatek od dwustu do dwóch tysięcy złotych. Ważny jest także kombinezon - najdroższe miewają nawet poduszki powietrzne. Chętnych na zakupy nie brakuje, bo z roku na rok motocyklistów przybywa.

Nawet najlepszy sprzęt nie upoważnia motocyklistów do brawurowej jazdy i nadmiernej prędkości. Tylko w ubiegłym roku doszło do 953 wypadków z udziałem motocyklistów, z czego 150 było śmiertelnych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro