Reklama
Reklama

Dwa nowe mosty powstaną w ciągu drogi krajowej numer 11

fot. Asta24.pl
fot. Asta24.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dwóch mostów w Ujściu (pow. pilski).

Na terenie Ujścia znajdują się dwa mosty w ciągu drogi krajowej numer 11. Jeden położony jest nad Gwdą, a drugi nad Notecią. Obie przeprawy powstały w 1954 roku, a ekspertyza wykonana przez GDDKiA wykazała, że są w złym stanie i wymagają pilnego remontu. GDDKiA podpisała właśnie umowę na wykonanie dokumentacji projektowej - Tak naprawdę będą budowane dwa nowe obiekty przez rzekę Gwdę i Noteć w ciągu Drogi Krajowej nr 11 w Ujściu. Jak dostaniemy wszystkie elementy, projekt, później kolejnym etapem jest uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i oczywiście ogłoszenie postępowania przetargowego i wybór wykonawcy na realizację ale warunkiem koniecznym do tego jest uzyskanie finansowania, więc jeżeli uzyskamy finansowanie to będzie realizacja- tłumaczy w rozmowie z portalem Asta24.pl Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Koszt przygotowania dokumentacji to 290 tysięcy złotych. Wykonawca ma na realizację zlecenia ma ponad rok. Na razie GDDKiA nie potrafi określić, kiedy nowe obiekty powstaną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro