Reklama
Reklama

Dwa nowe mosty powstaną w ciągu drogi krajowej numer 11

fot. Asta24.pl
fot. Asta24.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dwóch mostów w Ujściu (pow. pilski).

Na terenie Ujścia znajdują się dwa mosty w ciągu drogi krajowej numer 11. Jeden położony jest nad Gwdą, a drugi nad Notecią. Obie przeprawy powstały w 1954 roku, a ekspertyza wykonana przez GDDKiA wykazała, że są w złym stanie i wymagają pilnego remontu. GDDKiA podpisała właśnie umowę na wykonanie dokumentacji projektowej - Tak naprawdę będą budowane dwa nowe obiekty przez rzekę Gwdę i Noteć w ciągu Drogi Krajowej nr 11 w Ujściu. Jak dostaniemy wszystkie elementy, projekt, później kolejnym etapem jest uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i oczywiście ogłoszenie postępowania przetargowego i wybór wykonawcy na realizację ale warunkiem koniecznym do tego jest uzyskanie finansowania, więc jeżeli uzyskamy finansowanie to będzie realizacja- tłumaczy w rozmowie z portalem Asta24.pl Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA w Poznaniu.

Koszt przygotowania dokumentacji to 290 tysięcy złotych. Wykonawca ma na realizację zlecenia ma ponad rok. Na razie GDDKiA nie potrafi określić, kiedy nowe obiekty powstaną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro