Reklama
Reklama

W tym roku nie odbędzie się rekonstrukcja 'Bitwy o Poznań'. Organizator nie ma pieniędzy

fot. Michał Nadolski

Rekonstrukcja 'Bitwy o Poznań' od lat gromadziła tłumy widzów na poznańskiej Cytadeli. Niestety w tym roku widowisko nie odbędzie się.

Organizatorem rekonstrukcji była Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta". W tym roku pasjonaci zrezygnowali z organizacji imprezy ze względu na brak pieniędzy - Koszty organizacji są ogromne. Policzmy cenę amunicji, wypożyczenia broni, wyżywienia, zabezpieczenia - mówi Waldemar Jankowiak, organizator. Środki stowarzyszenia w znacznym stopniu uszczupliły obchody setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizatorzy przyznają też, że początek roku nie jest dobrym momentem na pozyskiwanie prywatnych sponsorów.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Rok temu stowarzyszenie otrzymało od miasta dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych. W tym grupa nawet nie ubiegała się o pieniądze, bo jej zdaniem taka kwota nie uratowałaby wydarzenia. Urzędnicy żałują, bo twierdzą, że można było zawalczyć o większe środki - Na pewno znalazłoby się miejsce dla tego wydarzenia. Tym bardziej, że wiemy, że jest ono istotne dla poznanianek i poznaniaków. Wpisało się w tradycję - mówi Justyna Makowska, dyrektor Wydziału Kultury.

Organizatorzy liczą, że rekonstrukcja powróci na Cytadelę w przyszłym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro