Reklama
Reklama

Marcelińska/Kolorowa: ZDM zamontował słupki i zlikwidował dziki parking

fot. ZDM
fot. ZDM

Niemiła "niespodzianka" czekała w poniedziałek na kierowców zostawiających swoje samochody na nielegalnym parkingu u zbiegu ulic Marcelińskiej i Kolorowej.

Pracownicy firm zlokalizowanych w okolicznych biurowcach parkowali tam od dawna, niszcząc przy okazji zieleń i stwarzając niebezpieczeństwo dla pieszych i rowerzystów, przejeżdżając przez przeznaczoną do ich użytku infrastrukturę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W poniedziałek na miejscu pojawiła się ekipa ZDM i zamontowała słupki ograniczające, przez co wielu kierowców musiało się "nakombinować", żeby wyjechać z placu. Urzędnikom udało się jednak osiągnąć zamierzony efekt, ponieważ we wtorek trudno dostrzec tam nielegalnie zaparkowane pojazdy.

- Trafiały do nas liczne skargi, szczególnie od pieszych, by ukrócić ten nielegalny i niebezpieczny proceder. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich zamontował słupki, tak by uniemożliwić wjazd samochodów - tłumaczył swoje działania ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
76.93 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro