Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

Zainstalują przy śmietniku kamerę. Chcą ustalić, kto niewłaściwie segreguje śmieci

BS
poniedziałek, 18.02.2019 r.
godz. 11.19
BS | poniedziałek, 18.02.2019 r., godz. 11.19
Zainstalują przy śmietniku kamerę. Chcą ustalić, kto niewłaściwie segreguje śmieci
fot. UM Zamość

Od dłuższego czasu na terenie całego kraju prowadzona jest segregacja śmieci. Osoby deklarujące segregowanie odpadów płacą mniej. Jednak nie wszyscy wywiązują się ze swoich obowiązków. Walkę z takimi osobami rozpoczyna Zamość.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Urząd Miasta z Zamościa poinformował o zakupie przenośnej kamery, która montowana będzie w miejscach, w których zachodzi podejrzenie niewłaściwej segregacji - Chodzi o te osoby, które przy pojemnikach przeznaczonych na odpady komunalne segregowane pozostawiają meble, gruz, opony, inne odpady wielkogabarytowe czy tez bardzo często odpady zielone, zamiast odwieźć je do PSZOK-u. Powoduje to zanieczyszczenie terenu wokół pojemników i znacznie utrudnia służbom porządkowym utrzymanie tych miejsc w należytym porządku - informuje Urząd Miasta.

W przypadku przyłapania śmieciarza przez kamerę, nagranie trafi do Straży Miejskiej lub na Policję, a te służby podejmą działania zmierzające do ukarania delikwenta. Na razie UM zakupił jedną kamerę, która reaguje na ruch, rejestruje obraz w dzień i w nocy i obejmuje swoim zasięgiem około 20 metrów. Jeśli urządzenie się sprawdzi, to urzędnicy nie wykluczają zakupu kolejnych foto pułapek.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama