Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

W weekend uszyły niemal 200 poduszek. Mają pomagać kobietom po mastektomii

j
niedziela, 17.02.2019 r.
godz. 16.45
j | niedziela, 17.02.2019 r., godz. 16.45
W weekend uszyły niemal 200 poduszek. Mają pomagać kobietom po  mastektomii
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Akcja „Serce od serca” odbyła się w klubie Iskra w Promnicach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Uszyte poduszki w kształcie serc trafią do mieszkanek podpoznańskiej gminy Czerwonak. Ale nie tylko. Będą również rozdawane wśród pacjentek Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, które bardzo czekają na te serca. Okazuje się bowiem, że poduszki niezbędne są w rehabilitacji. Wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chroni przed przypadkowymi uderzeniami, pomaga w łagodzeniu obrzęku i zmniejsza napięcie barku.

Przecież każda z nas może zostać pacjentką centrum onkologii i stanąć kiedyś w kolejce po takie serce. To naturalne, że trzeba pomóc - podkreślały uczestniczki akcji.

Akcji "Serce od serca" patronuje Jan Grabkowski, starosta poznański, który objął inicjatywę patronatem i wsparł ją  finansowo.  Kiedy panie zwróciły się do mnie, abym objął tę inicjatywę honorowym patronatem nie miałem żadnych wątpliwości, że należy wspierać i promować takie akcje - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. Jako powiat przekazaliśmy też fundusze na zakup odpowiednich materiałów. Bardzo się cieszę, że nasi mieszkańcy są aktywni, a przy tym pomagają innym – dodał.

W weekend udało się uszyć niemal 200, kolorowych, z różnymi wzorami poduszek.

Reklama