Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Model 3D Miasta Poznania ma szansę zostać rozwiązaniem Smart City 2018 roku. Głosować można do jutra

j
niedziela, 17.02.2019 r.
godz. 15.30
j | niedziela, 17.02.2019 r., godz. 15.30
Model 3D Miasta Poznania ma szansę zostać rozwiązaniem Smart City 2018 roku. Głosować można do jutra
Model 3D - fot. GEOPOZ

Miasto Poznań zostało nominowane za opracowanie i wdrożenie trójwymiarowego modelu miejskiego. O przyznaniu nagrody zadecydują internauci.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Projekt został zrealizowany przez Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ. Model 3D, który jest integralną częścią Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Poznania funkcjonuje tutaj.

Model 3D to rozwiązanie nowoczesne i innowacyjne w skali kraju: wspomaga działania miasta w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego, podejmowania decyzji dotyczących gospodarki nieruchomościami czy bezpieczeństwa publicznego. Wspiera on konsultacje społeczne związane z gospodarką przestrzenną, ochroną środowiska i rewitalizacją; wzbogaca oferty dla inwestorów. W zakresie ochrony środowiska zapewni tworzenie analiz dotyczących rozprzestrzeniania się hałasu, fal elektromagnetycznych oraz zanieczyszczeń powietrza – tłumaczy Patrycja Lamprycht, Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Model 3D Miasta Poznania całkowicie wpisuje się w ideę Smart City. Do ważnych atutów realizacji należą narzędzia, które umożliwiają zapisanie danych przestrzennych, ich aktualizację i udostępnianie: otwarte standardy OGC – WMS, WFS, cityGML – dodaje.

W konkursie bloga Smart City Expert oprócz poznańskiego modelu zostali nominowani: projekt nowego systemu sprzedaży biletów transportu publicznego we Wrocławiu, rozwiązanie odpracowania zaległego czynszu w Siemianowicach Śląskich, termomodernizacja wraz z zarządzaniem źródłami ciepła w budynkach użyteczności publicznej w gminie Opalenica oraz system ekologicznej elektromobilności w Ostrowie Wielkopolskim.

Głosowanie zakończy się w poniedziałek o godzinie 23:59. Swoje głosy można oddawać tutaj.

Reklama