Reklama
Reklama

Były trener Kotwicy Kórnik usłyszał zarzuty. Oskarżono go o molestowanie zawodniczek

Łukasz J. usłyszał trzy zarzuty dotyczące przestępstw na tle seksualnym.

Kilka tygodni temu Radio Afera opublikowało materiał, w którym piłkarki Kotwicy Kórnik opowiadały o molestowaniu, którego miał dopuścić się ich były trener.
- Wypowiadając pewne słowa, gesty, czyny wobec niektórych dziewczyna po prostu chciał zachęcić je do wielu rzeczy niestosownych - opowiadała jedna z zawodniczek w rozmowie z reporterem WTK. - Dotykał? (pyt. reportera). - Tak - odpowiadała. Według dziewczyn były trener miał m.in. składać im przez internet dwuznaczne propozycje.
Prokuratura otrzymała zawiadomienie w tej sprawie, a teraz postawiła Łukaszowi J. zarzuty. Chodzi o trzy czyny na szkodę dwóch pokrzywdzonych. - Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych, a także zakazu pracy z młodzieżą - powiedział dziennikarzowi WTK prok. Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. W sprawie nie przesłuchano jeszcze wszystkich zawodniczek. Oskarżony nie przyznaje się do winy.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro