Reklama

Poznań zwycięzcą konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną

fot. UMP
fot. UMP

Park przy ulicy Heweliusza oraz wieża widokowa na Szachtach zwyciężyły w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Urbanistów Polskich, a w ósmej edycji konkursu postanowiono wyróżnić park przy ulicy Heweliusza oraz wieżę widokową na Szachtach - Decyzja jury to dowód na to, że projekty poznańskich inwestycji są przemyślane i tworzone zgodnie z najlepszymi wzorcami. Przestrzeń publiczna jest wspólnym dobrem nas wszystkich, dlatego jej odpowiednie zaprojektowanie jest niezwykle ważne. Musi być przyjazna i tworzona w porozumieniu z mieszkańcami miasta - tak jak obie nagrodzone dziś realizacje, które powstały dzięki głosom poznaniaków w PBO - skomentowała Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania, która odebrała nagrodę podczas konferencji z okazji XII Dnia Urbanisty.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro