Reklama
Reklama

Stracili dach nad głową. Dom prawdopodobnie podpalił były właściciel, który po podpaleniu popełnił samobójstwo

fot. OSP Brodowo

Do pożaru domu doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Brodowo (pow. średzki). Okazuje się, że prawdopodobnie dom podpalił jego były właściciel.

O pożarze informowaliśmy już wcześniej na naszych łamach. Dom zamieszkiwała rodzina repatriantów ze wschodu.Repatrianci trafili do Polski w ramach rządowego programu "Powrót do domu". W Środzie Wielkopolskiej działa specjalny ośrodek adaptacyjny. Rodzina musiała jednak samodzielnie kupić dom. Udało się to zrobić w listopadzie ubiegłego roku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Całe szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, rodzina zastała przerażający widok po powrocie z Poznania - No jak przyjechaliśmy, to już tutaj było wszystko spalone - opowiada Siergiej Ostrowski. Okazuje się, że razem z rodziną mieszkał były właściciel do domu. Mężczyzna poprosił o to, bo był samotny. Kilka lat temu zmarła jego żona - Objęliśmy go troską i wszystkim. Nie było żadnych sygnałów, że coś takiego może się wydarzyć - opowiada Ostrowski.

Teraz okazuje się, że to właśnie były właściciel miał dokonać podpalenia - Dotychczasowe ustalenia wskazują, iż sprawcą podpalenia był poprzedni właściciel tego budynku. Bezpośrednio po pożarze udał się on do jednej z nadmorskich miejscowości i tam zostały znalezione jego zwłoki. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo - informuje Michał Smętowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Czterosobowa rodzina, która do Polski przyjechała z Irkucka, mieszka w tej chwili u przyjaciół. Pomoc dla rodziny uruchomił Ośrodek Pomocy Społecznej ze Środy Wielkopolskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro