Reklama

Próbował ukraść dwie butelki whiskey. Doszło do szarpaniny pomiędzy złodziejem, ochroną i klientami sklepu

fot. policja
fot. policja

W minioną środę na terenie jednego z marketów w Szamotułach doszło do próby kradzieży dwóch butelek whiskey. W trakcie próby zatrzymania doszło do szarpaniny z udziałem złodzieja, ochrony i innych klientów.

Do zdarzenia doszło w środę po południu - Kierowniczka marketu zauważyła, że w sklepie przebywa podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Kobieta poinformowała ochronę, żeby mieli na niego "oko". Pracownik ochrony obserwował mężczyznę, który do torby schował dwie butelki whisky oraz wziął do ręki jogurt. Mężczyzna podszedł do kasy i zapłacił tylko za jogurt - relacjonuje Ewelina Grabowa z miejscowej policji.

Ochrona sklepu podjęła próbę zatrzymania mężczyzny, ale ten próbował uciec. Do akcji włączyli się klienci obserwujący sytuację i wspólnie z ochroniarzami przytrzymali złodzieja do czasu przyjazdu policji. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Wronek i osadzili go w areszcie. Szybko okazało się, że mężczyzna już kilka dni wcześniej dokonał podobnej kradzieży na terenie innego sklepu.

Teraz mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą. Grozi mu kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro