Reklama

Jaśniej i bezpieczniej na Wartostradzie. Na 1,5 kilometrowym odcinku pojawiły się 44 lampy i 9 kamer

fot. UMP

Nowy monitoring i oświetlenie działa już wzdłuż Wartostrady pomiędzy mostami Królowej Jadwigi i Bolesława Chrobrego.

Na półtorakilometrowym odcinku zamontowanych zostało 44 lamp i 9 kamer. Zbudowano też sieć zasilającą oświetlenie oraz światłowodową, łączącą kamery z istniejącym systemem monitoringu.

Budowa oświetlenia i monitoringu nad Wartą jest dla Miasta zadaniem priorytetowym. Jego realizacja przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenach nadwarciańskich - zarówno mieszkańców, jak i turystów - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Ponadto w ramach prowadzonej inwestycji rozebrano fragment istniejącej nawierzchni ścieżki wraz z jej odtworzeniem na ok. 170-metrowym odcinku - od parku w Starym Korycie Warty do ul. Ewangelickiej, a także przebudowano istniejącą nawierzchnię na długości ok. 290 m w parku im. T. Mazowieckiego, do mostu Królowej Jadwigi. -

Kolejne działania inwestycyjne w terenie odbędą się w drugiej połowie roku. Obejmą one również Szeląg. W tej chwili trwa dopinanie dokumentacji i decyzji. Zakończenie całości realizacji zaplanowane jest do wiosny 2020 roku - mówi Mariusz Wiśniewski.

Przypomnijmy, że wybudowany zostanie zostanie dolny odcinek Wartostrady od mostu Królowej Jadwigi do pochylni i schodów na Chwaliszewie. Połączona będzie także górna trasa z Czartorii do mostu Chrobrego. Powstanie zjazd do Bramy Poznania, a oświetlenie i monitoring obejmie pozostałe odcinki Wartostrady (za wyjątkiem Parku nad Wartą, którego realizacja odbędzie się w osobnym zadaniu). W kolejnym roku nastąpi także dowiązanie Wartostrady pod mostem Chrobrego na cypel, gdzie były problemy z regulacją własności działki - informują miejscy urzędnicy.

Nowe odcinki Wartostrady będą miały łączną długość 2,5 km. Najdłuższy połączy okolice mostu Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Nowe odcinki - podobnie jak te już istniejące - zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury. Powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną, zadaszone, monitorowane parkingi typu Bike&Ride - dodają.

Projekt pod nazwą "Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej" jest dofinansowany ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro