Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Potrzebna pomoc dla ciężko chorego poznaniaka! „Tato, nie umieraj...”.

j
czwartek, 14.02.2019 r.
godz. 11.30
j | czwartek, 14.02.2019 r., godz. 11.30
Potrzebna pomoc dla ciężko chorego poznaniaka! „Tato, nie umieraj...”.
fot. siepomaga.pl

42-letni Maciej Wasiewicz od pół roku walczy ze śmiertelna chorobą. Potrzebuje finansowego wsparcia, by móc skorzystać z z najnowocześniejszych, nierefundowanych metod leczenia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zaczęło się od ataku padaczki, później szpital, badania i diagnoza - glejak IV stopnia. Jedyną szansą na zatrzymanie choroby okazała się protonoterapia w Monachium. Za oszczędności całego życia udaje się wyjechać na drogie leczenie. Po sześciu tygodniach pobytu w Niemczech terapia przyniosła efekty. Guzy zmniejszyły się o 1 cm. Maciej Wasiewicz zaczął normalnie mówić, wróciły też funkcje motoryczne.

Po powrocie do Polski 42-latek kontynuuje leczenie. Żeby wygrać z chorobą, oprócz wyniszczającej chemioterapii, Maciej potrzebuje kosmicznie drogiej terapii TTF, która przez pole magnetyczne doprowadza komórki nowotworowe do samozagłady, nie pozwalając im się mnożyć. Koszty przekraczają jednak możliwości rodziny – miesięcznie potrzebne jest 21 tysięcy euro, a terapię trzeba będzie stosować minimum przez pół roku.

Dzieci pytają, kiedy wszystko będzie jak dawniej. Te minione pół roku to ciągły huragan, nie ma na nawet chwili wytchnienia. Śmierć zawitała do naszego domu, a wraz z nią strach o to, co będzie jutro, za tydzień… Glejak jest wytrawnym zabójcą, bardzo trudno przed nim uciec. Wierzymy jednak, że z Waszym wsparciem nam się uda – mówi cytowana przez portal siepomaga.pl Joanna, narzeczona Macieja. Maciej chce żyć i wciąż ma siły, żeby walczyć. Reszta zależy już tylko od pieniędzy… Bądźcie z nami, bądźcie naszą armią dobrych, szczodrych serc. Nie pozwólcie utracić nadziei... - dodaje.

Każdy, kto chciałby wspomóc w ciężkiej walce Macieja może to zrobić za pośrednictwem portalu siepomaga.pl . Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

Reklama