Reklama

Ojciec opowiada o życiu po zaginięciu Ewy Tylman: 'Być może zaprowadziłbym ją do ołtarza, a nie na cmentarz'

Andrzej Tylman udzielił serwisowi naTemat.pl obszernego wywiadu, w którym opowiada o życiu swoim i rodziny po zaginięciu córki.

Andrzej Tylman w rozmowie z dziennikarzem naTemat wspomina, że po raz ostatni widział córkę dzień przed jej zaginięciem - W niedzielę była u nas. Byliśmy razem, było fajnie jak zwykle. Ona jak zawsze uśmiechnięta i pogodna... Nie wiem, co się tam wydarzyło. Nikt nie wie. On wie, Adam Z. wie - opowiada ojciec Ewy Tylman, który jednocześnie stwierdza, że najtrudniejszy w całej tej historii był właśnie dzień zaginięcia -Teraz to życie jest trudne. Bez Ewy życie jest bardzo trudne, ale najtrudniejszy moment to ta pierwsza chwila, wiadomość, że Ewa zaginęła. Dla mnie to był szok, nie byłem w stanie nic zrobić. To jest taki strzał, żyjesz normalnie i nagle dowiadujesz się czegoś takiego. Tego się nie da opowiedzieć. Nikomu tego nie życzę. Tego, co przeżywamy po jej stracie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ojciec opowiada, że tak naprawdę wciąż nie pogodził się z zaginięciem i śmiercią córki -Cały czas myślami jesteśmy przy dziecku, przy Ewie, ale jej nie ma. To jest właśnie ta tęsknota, że jej nie ma, że nie można z nią porozmawiać. To była dziewczyna pełna życia, chciała się rozwijać, planowała rozpoczęcie studiów magisterskich. To jest bardzo przykre... - mówi Tylman i zastanawia się co córka robiłaby dziś -Na pewno uczyłaby się dalej. Na pewno by się rozwijała. Być może zaprowadziłbym ją do ołtarza, a nie na cmentarz...

Okazuje się też, że Andrzej Tylman nie pozostaje bierny i chce działać na rzecz rodzin, które straciły dzieci -Walczę cały czas. Teraz z moim kolegą z Konina, który też stracił dziecko, byliśmy w Warszawie i rozmawialiśmy z ministrem Andrzejem Derą. W spotkaniu uczestniczył także poseł Krzysztof Maciejewski, którego córkę także zamordowano. Rozmowa dotyczyła rozwiązań, które powinny zakładać opiekę nad ludźmi, których dzieci tak brutalnie skrzywdzono. Chodzi o szeroką pomoc dla rodziny, bo w tej chwili zostajemy z tym sami - opowiada Tylman.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro