Reklama
Reklama

Do WOT można zgłaszać się przez internet. W Wielkopolsce służy już ok. 800 "Terytorialsów"

fot. 12. WBOT
fot. 12. WBOT

Wojska Obrony Terytorialnej cały czas poszukują nowych rekrutów.

Obecnie w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy około 800 "Terytorialsów", zasilających bataliony w Lesznie i Śremie. Łącznie z kadrą zawodową Brygada liczy już blisko 1000 żołnierzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do tej pory osoby chcące zaciągnąć się w szeregi formacji musiały udać się do siedziby Wojskowej Komendy Uzupełnień i tam złożyć papierowy wniosek. Teraz nie jest to konieczne, ponieważ uruchomiono możliwość dopełnienia formalności przez ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej).

- Chętnych do służby w WOT nie ograniczają już godziny pracy urzędów, sami mogą zdecydować kiedy złożą wniosek. Dokumentu nie trzeba też podpisywać ręcznie, w tym celu można skorzystać z tzw. profilu zaufanego. Osoby, które skorzystają z tej formy aplikacji będą mogły liczyć na dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej - przekazała Anna Szymaniak, rzeczni 12. WBOT.
Najbliższe wcielenia do formacji przewidziane są na koniec marca.

Żołnierze WOT otrzymują uposażenie zasadnicze za każdy dzień pełnionej służby, (w zależności od stopnia, np. dla szeregowego stawka dzienna wynosi 104,3 zł i rośnie wraz ze stopniem) oraz dodatek miesięczny za gotowość bojową 365 zł, co daje w sumie ok. 570 zł miesięcznie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro